- 2025-07-10 Countline mokymų auditorija, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
- 2025-07-10 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos atnaujintam GPMĮ pakeitimo projektui, kuris turėtų įsigalioti nuo 2026-01-01 ir reikšmingai paveikti darbo užmokesčio administravimą, pajamų apmokestinimą ir įmonių finansinį planavimą.
Pagal numatomus GPMĮ pakeitimus:
Viena iš svarbiausių seminaro temų – skirtumai tarp asmeninių poreikių tenkinimo ir komandiruotės, bei koks yra VMI požiūris šiuo klausimu. Atkreipiame dėmesį, kad VMI yra atlikusi įsigytų verslo kelionių analizę ir gali kreiptis į įmones dėl kelionės aplinkybių paaiškinimo. VMI akiratyje atsidūrė ir „workation“. VMI akcentuoja, kad toks darbas užsienyje nėra laikomas komandiruote ir yra prilyginamas nuotoliniam darbui, o pagrindinis kelionės tikslas – darbo funkcijų vykdymas.
Išsamiai bus nagrinėjami komandiruočių įforminimo ypatumai, darbo laiko apskaitos komandiruotės metu klausimai, darbo grafiko keitimo galimybės, darbas komandiruotėje savaitgalio metu, situacijos, kai darbuotojas dirba ne visą darbo laiką, kelionės laiko sąsajos su darbo laiku. Taip pat bus aptarti taikomi komandiruočių apribojimai vadovams, valdybos, tarybos narių ir akcininkų išvykimo į užsienį įforminimas bei mokestiniai aspektai.
Aptarsime įvairias praktines situacijas, tokias kaip: kelios komandiruotės tuo pačiu laikotarpiu pas vieną ar kelis darbdavius, viena komandiruotė į kelias skirtingas užsienio valstybes, ilgalaikės komandiruotės, kai planuojama komandiruotė daugiau nei 30 dienų. Taip pat bus nagrinėjami atvejai, kai darbuotojas komandiruotėje susirgo, į komandiruotę išvyksta iš kitos valstybės, naudoja savo automobilį komandiruotės metu ir kt.
Nemažai dėmesio bus skirta dienpinigių apskaitai ir mokėjimui, jų apmokestinimui, situacijoms, kai kitas subjektas komandiruotus darbuotojus išlaiko ir maitina.
DK yra numatyta galimybė mažinti dienpinigius iki 50 proc. Vyriausybės nustatytų dydžių. Vilniaus apygardos teismo sprendimas patvirtino, kad dienpinigių mažinimas turi būti pagrįstas aiškiais ir objektyviais kriterijais, kurie turi būti įtvirtinti kolektyvinėje sutartyje arba vietiniame norminiame akte. Mažinimas gali būti pagrįstas tik objektyviomis priežastimis, tokiomis kaip apgyvendinimo ir maitinimo sąlygos, tačiau negali būti taikomi subjektyvūs kriterijai, pavyzdžiui, darbuotojo pareigos, stažas ar darbo rezultatai. Darbuotojai turi būti raštu supažindinti su šiais kriterijais prieš komandiruotę, o nesilaikant šių reikalavimų, darbdaviai rizikuoja būti įpareigoti išmokėti maksimalias dienpinigių sumas atgaline data. Seminaro metu aptarsime naujausią teismų praktiką, tinkamus ir netinkamus mažinimo kriterijus bei praktines rekomendacijas darbdaviams.
Temos:
Papildoma informacija
|
Kiekvienas mokymų dalyvis gauna mokymų el. medžiagą ir el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymų trukmė: 10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (pietų pertrauka).
Mokymus veda
|
Registracija
|