Apskaita

Automobilių pardavėjai vėl VMI akiratyje.

Šešėlis nustatomas net pardavimo skelbimuose

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 3 ak. val.
  Kaina: 100 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2024-05-07 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2024-05-07 09:002024-05-07 11:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Automobilių pardavėjai vėl VMI akiratyje.MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Automobilių pardavėjai vėl VMI akiratyje. Seminaro data: 2024-05-07 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 09.00–11.30 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.15-10.30 val. Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
3 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

2024 m. VMI vėl nusitaikė į automobilių prekeivius. Mokesčių mokėtojų stebėsena yra aktyvesnė, kaip ir ne vienerius metus prioritetas teikiamas automobilių prekyba ir jų remontu užsiimančioms įmonėms ir asmenims. Tikslas tas pats – sumažinti šešėlį. Tokiam tikslui pasiekti yra naudojama ne viena šiuo metu sukurta mokesčių mokėtojų stebėsenos priemonė. Šiuo metu analizuojami automobilių pardavimo skelbimai ir jau įvykę sandoriai. Mokesčių administratorius analizuoja automobilių pardavimo kainas ir jas lygina su rinkos kainomis bei kainomis, kurios buvo nurodytos pardavimo skelbimuose. Esant neatitikimų – mokesčių mokėtojų gali būti prašoma papildomų duomenų pagrįsti šiuos neatitikimus.  Kitas aktualus klausimas – dėl pajamų natūra, kai įmonė parduoda automobilį darbuotojui už mažesnę nei rinkos kainą.

Kaip skelbia VMI – greitu metu beveik 100 įmonių ir 260 gyventojų, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo jau kilo klausimų, pasieks informaciniai pranešimai, kuriuos gavę tiek fiziniai tiek juridiniai asmenys turėtų įsivertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaruoti tikrąją transporto priemonių pardavimo kainą.

Kartais kova su šešėliu paliečia ir niekuo dėtas įmones. Taigi, šiame seminare apžvelgsime automobilių prekybos ir remonto paslaugų specifiką – kokie požymiai signalizuoja apie galimo šešėlio buvimą, kaip tinkamai susitvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius? Kaip bendradarbiauti su mokesčių administratoriaus pareigūnu tyrimo ar patikrinimo metu?

Trumpai paliesime ir finansinių ataskaitų finansinės analizės pagrindinius principus.

Taigi, delsti nebėra kada – pats metas veikti!

Temos:

 • Automobilių pardavimo ar remonto įmonės paveikslas:
  • Kokio dydžio darbuotojų atlyginimai?
  • Koks veiklos pelningumas?
  • Kaip apskaitomos sunaudotos atsarginės detalės?
  • Atsargų likučiai – ar sutampa buhalterinis likutis su faktiniu?
  • Kokios kainos nurodomos automobilių pardavimo dokumentuose?
 • Ką parodo įmonės finansinių ataskaitų rinkinys – skaidrią veiklą ar šešėlį? Kaip nesudėtingai patiems įvertinti savo įmonės finansinių ataskaitų duomenis.
 • Nepatikimo mokesčių mokėtojo kriterijai – ar galės būti pritaikyti Jūsų įmonei? Už viską atsakingas vadovas, kol tam tikros pareigos nėra deleguotos darbuotojams.
 • Neapmokestintų pajamų „ištraukimas iš šešėlio“ – ar „švarus“ Jūsų ir Jūsų įmonės kapitalas? VMI vykdo akcininkų, vadovų ir darbuotojų pajamų kontrolę.
 • Atsakomybė dėl buhalterinės apskaitos: ar už viską atsakingas vadovas? Turinio viršenybės prieš formą principo taikymas ūkinėms operacijoms.
 • Išmanioji VMI: kaip ji keičia apskaitos politiką ir įmonės veiklos procesus? Kiek tai kainuoja?
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą ir seminaro dalyvio el. pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.00–11.30 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.15-10.30 val.

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Automobilių pardavėjai vėl VMI akiratyje. Šešėlis nustatomas net pardavimo skelbimuose
Mokymų kaina: 100 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 100Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 100Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 100 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 100 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.