- 2025-05-13 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
Nuo 2025 m. gegužės 1 d. visi prekybininkai (paslaugų teikėjai) turi taikyti galutinės pirkinių krepšelio sumos, vartotojo sumokamos grynaisiais pinigais, apvalinimą, kaip nustatyta naujame atsiskaitymų grynaisiais pinigais sumų apvalinimo įstatyme bei jį lydinčiuose teisės aktuose (FAĮ, ANK).
Kartu su juo keičiamas ir PVMĮ, kurio 15 str. papildomas nauja 24 dalimi. Įtraukta nauja nuostata, kad kai galutinė už vienu metu įsigyjamas prekes ar paslaugas sumokėta suma apvalinama pagal Atsiskaitymų grynaisiais pinigais įstatymą, prekių ar paslaugų apmokestinamąja verte laikoma vertė prieš apvalinimą, neįskaičiuojant PVM. Taip pat VMI pateikė ir atnaujintą PVMĮ 15 str. 24 d. komentarą, kuriame yra pateikti praktiniai pavyzdžiai dėl apvalinimo atspindėjimo tiek finansinėje, tiek mokestinėje apskaitoje.
Atsižvelgiant į naują apvalinimo tvarką, nuo 2025-05-01 įsigalios ir pakeistos taisyklės „Dėl Atsiskaitymų už prekes ir paslaugas duomenų fiksavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Taip pat AVNT paskelbė ir gaires, dėl sumų apvalinimo apskaitos ir pateikimo finansinėse ataskaitose rekomendacijų, todėl seminare aptarsime, į ką reikėtų atkreipti dėmesį bei kaip šias naujoves pritaikyti praktikoje?
Ypač svarbu, kad nuo 2025 m. gegužės 1 d. įsigalios VMI viršininko įsakymo pakeitimai, keičiantys pinigų priėmimo ir išmokėjimo kvitų naudojimo, išrašymo ir apskaitos taisykles. Pagal naująją tvarką kvituose privaloma nurodyti ne tik bendrą mokėtiną sumą už prekes ar paslaugas, bet ir apvalinimo sumą - skirtumą tarp mokėtinos sumos prieš apvalinimą ir sumos po apvalinimo. Reikšmingas pokytis yra ir tas, kad VMI nusprendė atsisakyti standartinių kvitų formų. Papildomai įtrauktas reikalavimas, kad ūkio subjektai, kaip duomenų valdytojai, privalo tvarkyti kvituose nurodytus asmens duomenis pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).
Taip pat 2025-03-25 įsigaliojo VMI viršininko įsakymo dėl išmaniosios mokesčių administravimo sistemos nuostatų patvirtinimo pakeitimai, kuriais praplėstas I.MAS tvarkomų ir kaupiamų duomenų sąrašas. Taip pat naujai įtraukiama didesnė mokesčių mokėtojų kontrolė bei prevencinės priemonės, rizikingų ūkinių operacijų identifikacija ir perdavimas tarp skirtingų VMI sistemų, duomenų iš įvairių trečiųjų informacijos šaltinių kaupimas, apdorojimas bei saugojimas, poveikio priemonių taikymas mokesčių mokėtojams su skirtingų atvejų duomenų archyvu bei i.APS posistemio pranešimų teikimas individualią veiklą vykdantiems asmenims apie numatytus neatitikimus pagal lyginamuosius indeksus.
Aktualu ir tai, kad 2025-02-05 įsigaliojo atnaujintas pavyzdinis sąskaitų planas pagal AVNT direktoriaus įsakymą, kuriame naujai papildyta 5 ir 6 klasės sąskaitos, dėl atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimo. Taip pat 2025-03-04 VMI pateikė atnaujintą PMĮ 7 str. 1 d., 11 str., 17 str. komentarą, kurį papildė nuostatomis dėl apvalinimo sumų išlaidų ir pajamų priskyrimo bei leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarkos.
VMI primena, kad nuo 2025 m. gegužės 1 d. baigiasi tolerancijos laikotarpis ir visi verslo subjektai privalės teikti kasos pajamų duomenis į i.EKA sistemą. Šiuo metu priminimai siunčiami per Mano VMI tiems verslams (apie 4 tūkst.), kurie turėjo pradėti duomenų teikimą nuo 2023 m., bet dar to nedaro. VMI ragina nelaukti paskutinės dienos ir užtikrinti tinkamą duomenų teikimą iki nurodyto termino.
Kokie iššūkiai ir dažniausiai pasitaikantys klausimai kyla:
Seminaro metu lektorė pateiks atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus, pristatys naujausius teisės aktų pakeitimus.
Temos:
Papildoma informacija
|
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą ir seminaro dalyvio el. pažymėjimą.
Seminaro trukmė: 10.30–14.00 val. Registracija 09.30–10.30 val. Pertrauka: 12.00-12.30 val. (pietūs).
Mokymus veda
|
Registracija
|