- 2025-06-18 Countline mokymų auditorija, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
- 2025-06-18 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
Seminaro metu bus nagrinėjamos tokios svarbios temos kaip skirtingų darbuotojų grupių darbo užmokesčio tvarkymas, efektyvus pareigybių sąrašo sudarymas ir valdymas, darbo užmokesčio nustatymo ir perskaičiavimo ypatumai pagal naujus reikalavimus 2025 m. Taip pat gilinsimsės į darbuotojų vertinimo sąsajas su darbo užmokesčiu ir motyvacine sistema, aptarsime priemokų bei priedų taikymo atvejus ir tvarką.
Svarbu paminėti, kad su priimtomis Darbo kodekso pataisomis, perkeltos ir Direktyvos 2022/2041 dėl deramo minimaliojo atlyginimo nustatymo nuostatos. Nors Lietuvoje jau buvo taikoma tam tikra praktika dėl MMA nustatymo procedūrų derinant jį Trišalėje taryboje, tačiau iki šiol šie kriterijai Darbo kodekse nebuvo aiškiai įvardinti. MMA nuo šiol bus tvirtinamas atsižvelgiant į FINMIN skelbiamą ekonominės raidos scenarijų bei paskelbtus šalies ūkio vystymosi rodiklius, kartu įvertinant ir tokius kriterijus kaip perkamoji galia, atsižvelgiant į pragyvenimo išlaidas, bendrą darbo užmokesčio lygį, augimo greitį, ilgalaikius darbo našumo lygius ir pokyčius.
2025-06-03 seime bus svarstomas Valstybės tarnybos įstatymo Nr. VIII-1316 21 ir 33 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas, kuris turėtų įsigalioti nuo 2025-07-01. Šiuo įstatymu siūloma tikslinti priemokų apskaičiavimo tvarką ir leisti į tarnybą grįžti „išvalstybintiems“ darbuotojams.
Taip pat 2025-04-09 įsigaliojo nutarimo NR. 253 pakeitimas, kuriuo patikslinamas biudžetinių įstaigų darbuotojų ir komisijos narių atlygio mokėjimo tvarka.
2025 metais apskaitos specialistų laukia ne tik įprastiniai iššūkiai, bet ir būtinybė pasiruošti 2026 m. mokesčių pertvarkai. Finansų ministerija atnaujino GPMĮ pakeitimo projektą, kuris turėtų įsigalioti nuo 2026-01-01 ir reikšmingai paveikti darbo užmokesčio administravimą, pajamų apmokestinimą ir įmonių finansinį planavimą.
Pagal numatomus GPMĮ pakeitimus:
Seminaro metu gilinsimės į esminius pokyčius:
Taip pat Vyriausybė pritarė pateiktam Darbo kodekso 138 straipsnio pakeitimo projektui, kuriuo siūloma praplėsti mamadienių ir tėvadienių suteikimo tvarką – papildomas poilsio dienas būtų galima skirti darbuotojams, auginantiems vaikus iki 14 metų amžiaus, vietoj dabartinės 12 metų ribos.
Aktualu ir tai, kad Seimas pradėjo svarstyti Prezidento pateiktus GPMĮ pakeitimus, kuriais siūloma įteisinti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) už vaikus. Šiomis pataisomis siekiama finansiškai paremti šeimas, auginančias vaikus iki 18 metų (taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 23 metai,), taikant papildomus 1044 eurus per metus (87 eurus per mėnesį) neapmokestinamųjų pajamų už kiekvieną vaiką. Svarbu, kad šis papildomas NPD:
Reikia nepamiršti, kad DK yra numatyta galimybė mažinti dienpinigius iki 50 proc. Vyriausybės nustatytų dydžių. 2024-12-10 Vilniaus apygardos teismo sprendimas patvirtino, kad dienpinigių mažinimas turi būti pagrįstas aiškiais ir objektyviais kriterijais, kurie turi būti įtvirtinti kolektyvinėje sutartyje arba vietiniame norminiame akte. Mažinimas gali būti pagrįstas tik objektyviomis priežastimis, tokiomis kaip apgyvendinimo ir maitinimo sąlygos, tačiau negali būti taikomi subjektyvūs kriterijai, pavyzdžiui, darbuotojo pareigos, stažas ar darbo rezultatai. Darbuotojai turi būti raštu supažindinti su šiais kriterijais prieš komandiruotę, o nesilaikant šių reikalavimų, darbdaviai rizikuoja būti įpareigoti išmokėti maksimalias dienpinigių sumas atgaline data.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas praktiniams aspektams, tokiems kaip teisingas atostoginių ir ligos pašalpų skaičiavimas, naujų taisyklių dėl išskaitų iš darbo užmokesčio ir NPD taikymas, darbo stažo ir pensijų kaupimo apskaitos tvarkymas. Seminaro dalyviai sužinos, kaip efektyviai planuoti darbo užmokesčio fondą, atsižvelgiant į biudžeto sąndaros įstatymą, ir kaip panaudoti modernias technologijas, tokias kaip „Power Automate”, darbo užmokesčio apskaitos optimizavimui.
Dalyvavimas šiame seminare – tai neįkainojama galimybė atnaujinti savo žinias, pasiruošti būsimiems pokyčiams ir pagerinti profesinę kompetenciją. Įgytos žinios padės optimizuoti darbo procesus, išvengti klaidų ir užtikrinti, kad jūsų organizacija bus visiškai pasirengusi efektyviai bei tvarkingai vykdyti darbo užmokesčio apskaitą 2025 ir 2026 metais.
Temos:
Papildoma informacija
|
Kiekvienas mokymų dalyvis gauna mokymų medžiagą ir el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymų trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietų pertrauka); 14:30-14:45 (pertrauka);
Mokymus veda
|
Registracija
|