Vietos grupių ir bendruomenių apmokestinimas, finansinės atskaitomybės rengimas gali kelti nemažai iššūkių, ypač pradedantiesiems su tuo dirbti.
Atkreiptinas dėmesys, kad vidaus reikalų ministerija iš ES fondų investicijų programos lėšų ketina skirti dvigubai daugiau lėšų nei buvo iki šiol. Numatomas lėšų naudojimas remiamos reikalingos įrangos įsigijimui, socialinio verslo pradinių produktų ir paslaugų sukūrimui, rinkodaros priemonėms ir kt.
Jau kurį laiką galiojant Finansinės apskaitos įstatymui, kasos darbas praktiškai nėra valstybės reguliuojamas – liko tik nustatytas grynųjų pinigų apskaitos registras. Kokius dokumentus sudaryti grynųjų pinigų įplaukų ar išlaidų – tenka spręsti kiekvienai įmonei ir tai įtvirtinti vidaus tvarkoje.
Aktualūs pakeitimai ir klausimai:
- Dėl pelno nesiekiančių subjektų” atmintinė, kurioje pateikiamos įžvalgos atskaitomybės rengimo reikalavimams
- “Dėl grynųjų pinigų operacijų” atmintinė, kurioje nurodyta, kad subjektai, nustatydami tvarką, gali pasinaudoti iki 2022-05-01 galiojusiomis Kasos darbo organizavimo ir kasos operacijų atlikimo taisyklėmis ir jas pritaikyti savo reikmėms.
- Nuo 2022-11-01 galioja Civilinio kodekso pataisos ir Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pataisos, pagal kuriuos sandorio suma grynaisiais pinigais negali viršyti 5 000 eurų. Kas yra sandoris pagal CK 1.63 str. 1 d.?
- Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais vadovaujantis įstatyme įpareigoti asmenys tikrins ar informacija yra pateikta į posistemį JANGIS bei pateiktos informacijos tikrumą. Nepateikus naudos gavėjų duomenų, gali būti taikomos ne tik finansinės, bet ir veiklos apribojimo sankcijos.
- 2025-01-01 įsigalioja Labdaros ir paramos Įstatymo pakeitimai naujai reglamentuojantys paramai skiriamos gyventojų pajamų mokesčio dalies gavėjų ratą.
Kaip, atsižvelgiant į naujausius pakeitimus, apskaityti turtą, įsipareigojimus, narių įmokas? Kokie mokesčiai mokami ir kaip deklaruoti gautą paramą? Kaip ją tikslingai panaudoti? Visi šie klausimai bus aptarti seminare.
Temos:
- Vietos veiklos grupių ir bendruomenių apskaitos organizavimas ir apskaitos tvarkytojas.
- Turto apskaita.
- Įsipareigojimų apskaita.
- Narių įmokų apskaita.
- Sąnaudų grupės ir jų apskaita.
- Nariai ir darbuotojai: atsiskaitymų apskaita.
- Išmokos renginių dalyviams.
- Kokius mokesčius turi mokėti vietos veiklos grupės ir bendruomenės.
- Apmokestinamos ir neapmokestinamos pajamos.
- Gautos paramos apskaita ir deklaravimas.
- Finansinės atskaitomybės parengimas ir teikimas.