Užsigulėjusios ir besibaigiančio galiojimo atsargos – dažna ne tik prekyba užsiimančių įmonių problema. Tačiau mokesčių administratorius pastaruoju metu nustato vis daugiau įmonių, kurių atsargų likučiai kaupiasi.

Netrukus tam tikra dalis prekybos įmonių sulauks klausimų apie sukauptas prekių atsargas. Klausimynas turėtų padėti įmonėms pasitikrinti, ar tai, kas  buvo nurodyta finansinės atskaitomybės dokumentuose, išties atitinka tikrovę. Pasitikrinti turėtų ne tik tos įmonės, kurios sulauks klausimynų, bet ir kiti verslininkai.

Norint efektyviai planuoti įmonės pinigų srautus, kai kurios įmonės net nusistato tam tikrą normatyvą – kiek atsargų gali užsigulėti. Tačiau efektyvios vadybos principai leidžia sumažinti galimus nuostolius dėl užsigulėjusių atsargų pardavimo. Dėl šios priežasties galima teigti – turi būti sukurta tokia užsigulėjusių atsargų apskaitos ir mokesčių politika, kuri leistų tiek sumažinti mokestinę nurašytų ar nukainotų atsargų riziką, tiek ir efektyviai jas atspindėti finansinėje apskaitoje.

Šio seminaro metu aptarsime užsigulėjusių ir besibaigiančio galiojimo termino atsargų ir žaliavų apskaitos ir mokesčių problemas ir rasime efektyvius jų sprendimo būdus ir kaip nesulaukti padidinto mokesčių administratoriaus dėmesio.

Temos:

  • VMI atkreipė dėmesį į „augančias“ įmonių atsargas. Kada galite sulaukti patikrinimo? Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?
  • Atsargų ir žaliavų apskaitos ir kontrolės optimalumas – kaip tai daryti efektyviai?
  • Inventorizacija – būtina vidaus kontrolės priemonė. Kaip ją atlikti efektyviai?
  • Periodinis ir nuolat apskaitomų atsargų būdas – privalumai ir trūkumai.
  • Užsigulėjusių atsargų finansinės ir mokesčių apskaitos skirtumai.
  • Besibaigiančių galioti atsargų pardavimas žemiau savikainos – kaip įforminti, kad netektų apmokestinti menamų pajamų?
  • Nepanaudotų ir nerealizuotų atsargų ir žaliavų nurašymas. Neleidžiami atskaitymai ir PVM atskaitos tikslinimas.