- 2025-05-12 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
Sveikatos priežiūros įstaigos ypatingos dėl keleto priežasčių – pavaldumo ir darbo santykių specifikos bei jų reguliavimo nuolatinių pokyčių. Darbo užmokesčio sistemos sudarymas ir taikymas sveikatos įstaigose yra sudėtingas procesas, apimantis daug skirtingų darbo užmokesčio sudedamųjų dalių.
Todėl vien atsirinkti Jūsų įstaigai aktualius teisės aktus – reikalauja daug žinių. Seminaro metu bus pateikta informacija, kaip atsirinkti, kokie darbo santykius reglamentuojantys teisės aktai yra aktualūs Jūsų įstaigai. Ir, susiaurėjus paieškos laukui, gilinsimės į praktines situacijas – darbo apmokėjimo sistemos nustatymą ir keitimą, skirtingus darbo laiko režimus ir jų specifiką, darbo apmokėjimą už viršvalandžius, budėjimą bei darbą naktį, švenčių ir poilsio dienomis, lokalių įstaigos tvarkų privalomumą ir kitas darbo užmokesčio skaičiavimo aktualijas, atsižvelgiant ne tik į galiojančias teisės aktų nuostatas, bet ir planuojamas įsigalioti.
Seminaro metu bus nagrinėjamos tokios svarbios temos kaip skirtingų darbuotojų grupių darbo užmokesčio tvarkymas, efektyvus pareigybių sąrašo sudarymas ir valdymas, darbo užmokesčio nustatymo ir perskaičiavimo ypatumai pagal naujus reikalavimus nuo 2025 m. Taip pat gilinsimės į darbuotojų vertinimo sąsajas su darbo užmokesčiu ir motyvacine sistema, aptarsime priemokų bei priedų taikymo atvejus ir tvarką.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas praktiniams aspektams, tokiems kaip teisingas atostoginių ir ligos pašalpų skaičiavimas, naujų taisyklių dėl išskaitų iš darbo užmokesčio ir NPD taikymas, darbo stažo ir pensijų kaupimo apskaitos tvarkymas. Seminaro dalyviai sužinos, kaip efektyviai planuoti darbo užmokesčio fondą, atsižvelgiant į biudžeto sandaros įstatymą.
Ypač aktualu, kad Finansų ministerija paskelbė GPMĮ pakeitimo projektą, kuris turėtų įsigalioti nuo 2026-01-01. Pagal numatomus pakeitimus:
Seminaro metu gilinsimės į esminius pokyčius:
Taip pat Seimas pradėjo svarstyti Prezidento pateiktus GPMĮ pakeitimus, kuriais siūloma įteisinti papildomą neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) už vaikus. Šiomis pataisomis siekiama finansiškai paremti šeimas, auginančias vaikus iki 18 metų (taip pat vyresnius, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 23 metai,), taikant papildomus 1044 eurus per metus (87 eurus per mėnesį) neapmokestinamųjų pajamų už kiekvieną vaiką. Svarbu, kad šis papildomas NPD:
Šis seminaras naudingas ne tik mažiau patirties turintiems kolegoms, bet ir jau ilgą laiką besidarbuojantiems – juk nuolat būtina pasitikrinti, ar viskas tinkamai reglamentuota ir taikoma.
Temos:
1 dalis. Auditorė, apskaitos ir mokesčių konsultantė Jurgita Navikienė. (10.00–13:45 val.)
2 dalis. Lektorė Natalja Kobzevienė (13.45–15.45 val.)
Papildoma informacija
|
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.00-14.15 val. (pertrauka).
Mokymus veda
|
Registracija
|