Apskaita

Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita

Natalja Kobzevienė
Registruotis
 • 5 ak. val.
  Kaina: 110 Eur
              99 Eur
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2024-01-30 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2024-01-30 10:002024-01-30 14:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaitaMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita Seminaro data: 2024-01-30 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Mokymų trukmė:  10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.15–13.00 val. (pietūs). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
 • 2024-01-30 Countline mokymų klasė, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2024-01-30 10:002024-01-30 14:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaitaMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita Seminaro data: 2024-01-30 Seminaro vieta: Countline mokymų klasė, Vilnius Mokymų trukmė:  10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.15–13.00 val. (pietūs). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltCountline mokymų klasė, VilniusMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
5 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Nors Lietuvos įstatymų leidėjas tiesiogiai neįtvirtina pareigos religinėms bendruomenėms rengti finansines ataskaitas, tai daryti reikia dėl kelių priežasčių.

Finansinę atskaitomybę sudaranti informacija atspindi itin svarbius subjekto veiklos aspektus: veiklos rezultatus, įsipareigojimus, turtą. Šie duomenys reikalingi ne tik sklandžiai pačio subjekto veiklai užtikrinti, tačiau ir skaidrumui bendruomenėje didinti. Taip pat svarbu tinkamai apskaityti ir darbuotojų indėlį religinėje bendruomenėje – darbas ar suteiktas turtas bendrijos naudai turi būti apskaitomas, o prireikus, apmokestinamas. Finansinės apskaitos tvarkymas aktualus ir siekiant palyginti dabartinę bendruomenės finansinę situaciją su ankstesniais metais.

Tai – ne vienintelės prielaidos, liudijančios apie poreikį tvarkyti finansinę apskaitą religinėse bendruomenėse. Vis dėlto pats procesas gali kelti daug klausimų.

Seminaro metu:

 • Susipažinsite su religinių bendruomenių bei bendrijų apskaitos tvarkymo ypatumais;
 • Sužinosite religinių bendruomenių veiklą reglamentuojančių norminių aktų pakeitimus;
 • Aptarsime aptarnaujančiojo ir patarnaujančiojo religinių apeigų personalo atlygio apmokestinimo ypatumus;
 • Sužinosite kaip apmokestinamos religinių bendruomenių darbuotojų pajamos;
 • Sužinosite, kokios pajamos priskiriamos nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamos bei VMI poziciją, susijusią su religine bendruomene kaip paramos gavėja;
 • Pagerinsite praktinius įgūdžius rengiant deklaracijas ir finansines ataskaitas.

Temos:

 • Religinių bendruomenių bei bendrijų lėšų veiklai vykdyti apskaita.
 • Religinių bendruomenių bei bendrijų darbuotojų ir paslaugas teikiančių asmenų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
 • Švietimo, labdaros ir gailestingumo, ūkinė ir leidybos veiklų apskaita. Turto apskaita.
 • Darbuotojų socialinis aprūpinimas ir socialinis draudimas.
 • Religinių bendruomenių apmokestinimas pelno, žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, gyventojų pajamų mokesčiais, pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais.
 • Gauta parama ir jos deklaravimas.
 • Religinei bendruomenei priklausančio turto nuoma kitiems subjektams.
 • Finansinė atskaitomybė.

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:

Papildoma informacija

Kiekvienas mokymų dalyvis gauna mokymų medžiagą ir el. dalyvio pažymėjimą.


Mokymų trukmė:  10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.15–13.00 val. (pietūs).

Mokymus veda
Natalja Kobzevienė
Natalja Kobzevienė – lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Taip pat lektorė teikia praktines konsultacijas apskaitos ir mokesčių klausimais. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.
Registracija
Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita
Mokymų kaina: 99 Eur
Mokymų kaina: 99Eur
Mokymų kaina: 99Eur
Taip (kaina su pietumis 110 EUR) Ne (kaina be pietų 110 EUR)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.