Apskaita

Priedų, premijų, priemokų skyrimas ir apmokestinimas

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 3 ak. val.
  Kaina: 95 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-12-14 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-12-14 09:302023-12-14 12:00Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Priedų, premijų, priemokų skyrimas ir apmokestinimasMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Priedų, premijų, priemokų skyrimas ir apmokestinimas Seminaro data: 2023-12-14 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 09.30–12.00 val. Registracija 09.00–09.30 val. Pertrauka: 10:30-10:45 val. Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
3 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Darbo kodekse darbo užmokestis gali susidėti net iš šešių sudėtinių dalių. Pati paprasčiausia darbo užmokesčio sudėtinė dalis – bazinė tarifinė. Visos kitos, nors ir išvardintos, tačiau menkai aprašytos ir paaiškintos Darbo kodekse. Jokiame kitame teisės akte daugiau ir nėra minimos. Todėl nemažas iššūkis yra ne tik sugalvoti kaip kitos sudėtinės darbo užmokesčio dalys yra apskaičiuojamos, bet ir kokiais atvejais yra skiriamos. Verta paminėti, kad darbo užmokesčio sudėtinės dalys gali būti mokamos ne tik už atliktą darbą, bet ir siekiant papildomai skatinti ir motyvuoti darbuotojus. Veiksmingas motyvavimo priemonių taikymas užtikrina sėkmingą įmonės veiklą ir turi įtakos darbuotojų lojalumui. Vis dėlto yra labai svarbu, kad darbo užmokesčio mokėjimo tvarka būtų kuo skaidresnė ir suprantamesnė tiek pačiam apskaitą tvarkančiam asmeniui, tiek ir darbuotojui.

Šiame seminare nagrinėsime kuo skiriasi sudėtinės darbo užmokesčio dalys ir kada jos gali būti mokamos. Nuo kokių aplinkybių priklauso ir kada galima nemokėti priedų ar premijų? Svarbu kuo tiksliau reglamentuoti atskirų sudėtinių darbo užmokesčių dalių skyrimą, tada ir darbo ginčų, tikėtina, galima bus išvengti.

Temos:

 • Priedų, premijų ir priemokų reglamentavimas Darbo kodekse. Kaip atskirti kada ir kokią priskaitymo rūšį taikyti?
  • Kada svarbu tik atliekamo darbo kiekis?
  • Kaip elgtis, kai darbuotojas atlieka savo pareigas, tačiau nesilaiko darbo drausmės reikalavimų?
  • Už kokį laikotarpį gali būti skiriami priedai, premijos ir priemokos?
 • Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimas – ar įtraukiami priedai, premijos ir priemokos ir kokia tvarka?
 • Apmokestinimas.
 • Mokesčių pakeitimai 2024 metais.
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.30–12.00 val. Registracija 09.00–09.30 val. Pertrauka: 10:30-10:45 val.

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Priedų, premijų, priemokų skyrimas ir apmokestinimas
Mokymų kaina: 95 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 95Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 95Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 95 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 95 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.