Apskaita

Leidžiami ar neleidžiami atskaitymai? Pajamos – apmokestinamos ar ne?

Pelno mokesčio deklaracijos pildymas. Planuojami pakeitimai 2024 m.

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 5 ak. val.
  Kaina: 105 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-10-10 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-10-10 09:002023-10-10 12:15Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Leidžiami ar neleidžiami atskaitymai? Pajamos – apmokestinamos ar ne?MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Leidžiami ar neleidžiami atskaitymai? Pajamos – apmokestinamos ar ne? Seminaro data: 2023-10-10 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertraukos: 10:30-10:45 (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
5 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Finansinės apskaitos duomenys – pagrindas pelno mokesčiui apskaičiuoti. Kaip sukurti apskaitos politiką ir tvarkyti finansinę apskaitą, kad apskaitos registruose sukaupta informacija būtų lengvai atvaizduojama pildant metinę pelno mokesčio deklaraciją?

 • Kaip teisingai priskirti išlaidas leidžiamiems/neleidžiamiems atskaitymams?
 • Ar įmonei paėmus paskolą dividendams išmokėti šios paskolos palūkanos, skaičiuojant pelno mokestį, bus leidžiami atskaitymai?
 • Kokios pajamos yra neapmokestinamos pelno mokesčiu?

Seime yra užregistruotas daug diskusijų  viešojoje erdvėje sukėlęs mokesčių reformos paketas, kuriame ne išimtis ir Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projektas. Pagrindiniai numatomi pokyčiai šioje srityje, kuriais siūloma:

 • Leisti taikyti sumažintą 5 proc. PM tarifą, kai įmonės apyvarta neviršija 300 tūkst. eurų,  netaikant 10 darbuotojų ribojimo.
 • Automobilių išlaidas priskirti leidžiamiems atskaitymams, atsižvelgiant į išmetamą CO2 kiekį ir pirkimo kainą.
 • Papildyti ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus grupe, susijusia su lengvųjų automobilių įsigijimo, eksploatavimo, remonto ir nuomos išlaidomis (išskyrus nuomojamus ar keleiviams vežti skirtus automobilius).
 • Leisti nemokėti avansinio pelno mokesčio, jei pajamos neviršytų 500 tūkst. eurų (dabar 300 tūkst. eurų).
 • Mokestinių nuostolių perkėlimui tarp grupės įmonių nustatyti pelno dydžio apribojimą iki 70 proc. apmokestinamojo pelno, kuris mažinamas iš grupės įmonės perimtais nuostoliais.
 • Pakeisti prestižo pripažinimo tvarką, jį pripažįstant kai įmonės sujungiamos ar įsigyta įmonė prijungiama prie įsigijusios, o taip pat nepripažinti prestižo, jei šis susidarytų po akcijų pirkimo-pardavimo sandorio tarp susijusių asmenų.

Taigi, šis seminaras – būtent trumpai ir aiškiai apie sąnaudas ir pajamas, apskaičiuojant pelno mokestį ir kaip pildyti pelno mokesčio deklaraciją, o taip pat apie numatomus pokyčius, kuriems pravartu ruoštis iš anksto.

Temos:

 • Pelno mokesčio apskaičiavimas ir deklaravimas:
  • Leidžiami atskaitymai – tik susijusios su įmonės veikla sąnaudos.
  • Ribojamų dydžių leidžiami atskaitymai: dažniausiai pasitaikantys atvejai ir galimi sprendimai.
  • Neleidžiami atskaitymai: atvejų analizė. Ar tikrai neleidžiami atskaitymai neturėjo būti apmokestinti kaip pajamos natūra?
  • Pelno mokesčio apskaičiavimo tvarka 2022 ir 2023 m.
 • Lengvatų taikymas ir galima rizika.
 • Planuojami Pelno mokesčio įstatymo pakeitimai 2024 metais.
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertraukos: 10:30-10:45 (pertrauka).

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Leidžiami ar neleidžiami atskaitymai? Pajamos – apmokestinamos ar ne? Pelno mokesčio deklaracijos pildymas. Planuojami pakeitimai 2024 m.
Mokymų kaina: 105 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 105Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 105Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 105 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 105 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.