Pajamų natūra identifikavimo problematika ir atvejų praktiniai pavyzdžiai – neabejotinai dažnai kylantys klausimai apskaitą tvarkančiam asmeniui. Darbdavys darbuotojui daug ką suteikia neatlygintinai, mainais arba lengvatine kaina. Kokios mokestinės pasekmės atsiranda?
Mokesčių administratorius neabejotinai didelį dėmesį daugiau...
Atkreiptinas dėmesys, kad VMI yra parengusi mokesčių mokėtojų stebėsenos planus, kuriuose numatyti pagrindiniai VMI prioritetai 2023 m. Bene didžiausią dėmesį VMI 2023 metais skirs pajamų natūra identifikavimui. Kaip tinkamai pasiruošti galimam patikrinimui? Kaip apmokestinti pajamas natūra ir kada tokio apmokestinimo išvengti nepavyks?
2023-03-01 VMI papildė GPMĮ 9 str. 1 d. 1 p., komentarą nauju pavyzdžiu, kuriame nurodoma, kad dovana darbuotojui iš dukterinės įmonės neviršijanti 100 eurų, nėra laikoma pajamomis, gautomis natūra.
Seminaro metu lektorė Jurgita Navikienė atsakys į dažniausiai praktikoje kylančius klausimus, analizuos pasitaikančias problemas ir pasidalins patarimais kaip jų išvengti.
Temos:
1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (10:00-13:45 val.)
- Įmonės lengvųjų automobilių naudojimas ir ypatingas VMI dėmesys. Galimybės, apribojimai ir rizikos.
- Pajamų natūra formos ir pripažinimas:
- „Prabangos“ prekės;
- Butai, namai, kelionės, automobiliai;
- Nuotolinių darbo vietų įrengimas;
- Darbuotojų maitinimas, laisvalaikio ir pramogų apmokėjimas;
- Suteiktos prekių ir paslaugų nuolaidos darbuotojams;
- Papildomas savanoriškas sveikatos draudimas;
- Gyvybės draudimas ir (ar) pensinis draudimas įmonės lėšomis.
- Pajamų natūra įvertinimas bei apmokestinimas:
- Pajamų natūra registravimas apskaitoje;
- Darbuotojo ir darbdavio mokami mokesčiai ir jų deklaravimas: GPM, PVM, SODRA.
- VMI stebėjimo gairės dėl pajamų natūra 2023 m.
- Atsakymai į dažniausiai kylančius klauimus:
- Ar skaičiuojant ir apmokestinant pajamas natūra (0,75 proc. nuo automobilio rinkos vertės), galima tarnybiniu automobiliu naudotis neribotai?
- Ar skaičiuojant ir apmokestinant pajamas natūra (0,75 proc. nuo automobilio rinkos vertės), galima laikyti, kad darbdavys pilnai kompensuoja darbuotojo atvykimo į darbą ir grįžimą namo, neribojant atstumo? Pavyzdžiui, darbuotojas gyvena Kaune ir kiekvieną dieną važiuoja į darbą Vilniuje?
- Ar skaičiuojant ir apmokestinant pajamas natūra (0,75 proc. nuo automobilio rinkos vertės), galima tarnybiniu automobiliu naudotis ir darbuotojo atostogų laikotarpiu ir darbdavio sąskaita pilti kurą, atsiskaitant įmonės kuro kortele?
- Kaip įmonei įrodyti, kad darbuotojas nesinaudoja tarnybiniu automobiliu asmeninėms reikmėms? Ar užtenka vadovo įsakymo, kad negalima automobiliu naudotis po darbo ir savaitgaliais?
- Ar nustatant automobilio rinkos vertę, būtinai reikia naudotis Emprekio duomenų baze?
- Kaip apskaičiuoti ir apmokestinti pajamas natūra, jeigu tuo pačiu tarnybiniu automobiliu per mėnesį naudojasi keli darbuotojai – pusę mėnesio vienas ir kitą pusę – kitas. Jiems yra leista tarnybiniu automobiliu grįžti namo po darbo ir naudotis savaitgaliais?
- Ar kelionės lape/nurašymo akte pakanka parašyti, kad kuras sunaudotas įmonės ir darbuotojo reikmėms, nedetalizuojant maršrutų?
- Ar kelionės lape/kuro nurašymo akte būtinai reikia nurodyti automobilio odometro parodymus mėnesio pradžioje ir pabaigoje?
- Įmonė apmoka darbuotojų pietus kiekvieną dieną: vieniems darbuotojams maistas pristatomas į biurą, kiti gali lankytis šalia esančioje kavinėje ir mėnesio pabaigoje įmonė gauna sąskaitą už darbuotojų maitinimą. Ar reikia apmokestinti kiekvieno darbuotojo maitinimo išlaidas, nes įmonė neveda apskaitos kiek kuris darbuotojas suvalgė, nes visi užsisako skirtingus patiekalus?
- ir kt. aktualūs klausimai.