Apskaita

Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m.

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 6ak. val.
  Kaina: 120 Eur (+ PVM)
Mokymų aprašymas ir temos

Nekilnojamasis turtas – dažnai vienas iš reikšmingesnių balanso straipsnių. Arba tai yra fizinio asmens turtas, naudojamas jo ekonominėje veikloje. Sandoriai, susiję su nekilnojamuoju turtu būna reikšmingi. Todėl labai svarbu prieš vykdant nekilnojamojo turto sandorius daugiau...

išsiaiškinti visais aspektais kokie mokesčiai turi būti skaičiuojami įsigijus ar pardavus nekilnojamąjį turtą? Kokios yra pasirinkimo galimybės dėl įsigyto nekilnojamojo turto pirkimo PVM atskaitos, nes tai dažnai yra labai reikšmingos sumos. Kada atsiranda prievolė mokėti nekilnojamojo turto mokestį fiziniams ir juridiniams asmenims?

Kaip atskirti, kada patirtos remonto ar rekonstravimo išlaidos pagerina ilgalaikio turto naudingo tarnavimo laiką, ir jas galime priskirti ilgalaikio turto įsigijimo savikainai? Kaip apskaityti patirtas remonto išlaidas, kai patalpos yra nuomojamos? Svarbu atkreipti dėmesį, kad PVM mokėtojai, kurie įsigyja NT bei vykdo mišrią veiklą turi pildyti metinę PVM FR0516 deklaraciją.

Seime yra užregistruotas Nekilnojamo turto mokesčio įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma kas 3 metus atlikti nekilnojamojo turto vertinimą mokestinei vertei nustatyti bei iš dalies į nekilnojamojo turto objektą įtraukti faktiškai nebaigtą statybą. Neabejotina, kad šis projektas sukels daug diskusijų ir klausimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2023-02-27 VMI atnaujino leidinį „Žemės ir kito nekilnojamojo turto apmokestinimas PVM“. 

Čia paminėti svarbiausi klausimai. Seminaro metu – apie viską konkrečiai, išsamiai ir su praktiniais pavyzdžiais.

Temos:

 • Nekilnojamasis turtas ekonominėje veikloje. Galimybės ir problemos.
  • Ilgalaikis turtas – naudingo tarnavimo laiko pasirinkimas.
  • Remontas ar rekonstrukcija. Kaip atskirti?
  • Perleidimas – svarbiausia rinkos kainos.
  • Nekilnojamojo turto perkainojimas – galimybės ir grėsmės.
  • Investicinis turtas – apskaitos ir mokesčių ypatumai.
 • Mokesčiai dėl nekilnojamojo turto:
  • Nekilnojamojo turto mokestis – fizinių ir juridinių asmenų prievolės. Sumažėjusi neapmokestinamoji NT vertė fiziniams asmenims.
  • PVM – atskaita, tikslinimas, mišri veikla.
  • Pelno mokestis – ypatumai dėl remonto, rekonstrukcijos, pardavimo.
 • Fizinio asmens veikla, susijusi su nekilnojamuoju turtu – kaip ją įforminti ir apmokestinti?
Papildoma informacija

Kiekvienas mokymų dalyvis gauna mokymų medžiagą ir el. dalyvio pažymėjimą.

Mokymų trukmė: 10.00–15:45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 val. (pertrauka).

Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-05-17 Countline mokymų klasė, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-05-17 10:002023-05-17 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m.MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m. Seminaro data: 2023-05-17 Seminaro vieta: Countline mokymų klasė, Vilnius Mokymų trukmė: 10.00–15:45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 val. (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltCountline mokymų klasė, VilniusMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
 • 2023-05-17 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-05-17 10:002023-05-17 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m.MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m. Seminaro data: 2023-05-17 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Mokymų trukmė: 10.00–15:45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 val. (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
6 akad. val.
Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką. J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.
Registracija
Nekilnojamojo turto apmokestinimas ir sandorių reguliavimas 2023 m.
Mokymų kaina: 120 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 120 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 120 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.