Apskaita

Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė,

deklaravimas ir naujovės 2024 m.

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 5 ak. val.
  Kaina: 115 Eur
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2024-01-10 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2024-01-10 10:002024-01-10 14:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė,MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė, Seminaro data: 2024-01-10 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (pietų pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
 • 2024-01-10 Countline mokymų klasė, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2024-01-10 10:002024-01-10 14:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė,MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė, Seminaro data: 2024-01-10 Seminaro vieta: Countline mokymų klasė, Vilnius Seminaro trukmė: 10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (pietų pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltCountline mokymų klasė, VilniusMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
5 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Labdaros ir paramos fondai – viena iš pelno nesiekiančių juridinių vienetų rūšių. Visi pelno nesiekiantys vienetai svarbiausia apskaitos ir mokesčių sritimi turėtų laikyti gautos paramos ir labdaros panaudojimą bei tinkamą paskirstymą. Labai svarbu pradėti nuo pirminių apskaitos dokumentų įforminimo iki finansinių ataskaitų sudarymo. Nes už 2022 metus pelno nesiekiančių vienetų finansinės ataskaitos buvo peržiūrimos Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos. Kokie pažeidimai ar trūkumai buvo nustatyti?

Pabrėžtina, jog metinės veiklos ataskaitos šioms organizacijoms yra viena iš atsiskaitymo už darbus, projektus ar suteiktą paramą, formų. Supažindinant piliečius su ataskaitomis didinamas skaidrumas ir kuriama tarpusavio pasitikėjimu grįsta visuomenė. Ataskaitos nepateikus ar to nepadarius laiku rizikuojama netekti paramos gavėjo statuso.

Seminaro metu aptarsite šiuos ir kitus aktualiausius pokyčius labdaros ir paramos fondų veiklos kontekste:

Temos:

 • Apskaitos tvarkymo ypatumai:
  • Pirminiai apskaitos dokumentai – tinkamai įforminti ir su trūkumais.
  • Paramos ir labdaros gavimo ir teikimo dokumentai.
 • Finansinė atskaitomybė:
  • Finansinių ataskaitų kokybė – tik laikantis nustatytų reikalavimų. Labai svarbu pateikti visą privalomą informaciją aiškinamajame rašte.
  • Nepateikus finansinių ataskaitų – galima netekti ir paramos gavėjo statuso.
 • Pelno mokestis:
  • Pelno mokesčio objekto nustatymas pelno nesiekiantiems vienetams.
  • Leidžiamų ir neleidžiamų atskaitymų nustatymo problematika.
 • Darbuotojai ir savanoriai:
  • Savanorių darbas – kada jis galio būti traktuojamas nelegaliu darbu?
 • Finansavimo ir gautos paramos gavimas ir panaudojimas:
  • Paramos teikimo metinės ataskaitos FR0477 formos, paramos gavimo ir panaudojimo metinės ataskaitos FR0478 formos užpildymo rekomendacijos.
  • Parama, tampanti pelno mokesčio objektu.
  • Metinės paramos deklaracijos.
 • Nepatikimi mokesčių mokėtojai. Kaip tai apriboja pelno nesiekiančių įmonių veiklą?
  • Grėsmė įmonėms – nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą gali lemti ir naujai į darbą priimtas vadovas, jeigu turi galiojantį nusižengimą.
  • Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?

Dovanos!

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus 30% vertės nuolaidų kodą*, su kuriuo galės įsigyti:

 • Įmonės vidaus tvarkos – atsakomybių ir procesų optimizavimo įrankis. Paruoštos tvarkos orientuotos į įmonėje vykstančius pagrindinius procesus, todėl vietoj keliasdešimties neretai besidubliuojančių tvarkų, kuriose prarandamas laikas ir fokusas esminiams dalykams ieškant atsakingų asmenų ar teisingos bei vadovo patvirtintos procedūros, galėsite turėti koncentruotas ir visą procesą apimančias tvarkas. Efektyvumas slypi paprastume!

*kodas bus atsiųstas po seminaro į Jūsų nurodytą el. pašto adresą.

Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gaus pagalbines darbo priemones elektroniniu formatu, kurios parengtos vadovaujantis Pelno mokesčio įstatymu ir jo komentaru. Pateikiama susisteminta informacija su schemomis ir pavyzdžiais apie:

 • Leidžiamus atskaitymus;
 • Neleidžiamus atskaitymus;
 • Ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus;

*darbo priemonės bus atsiųstos po seminaro į Jūsų nurodytą el. pašto adresą.

Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (pietų pertrauka).

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Labdaros ir paramos fondų finansinė atskaitomybė, deklaravimas ir naujovės 2024 m.
Mokymų kaina: 115 Eur
Mokymų kaina: 115Eur
Mokymų kaina: 115Eur
Taip (kaina su pietumis 115 EUR) Ne (kaina be pietų 115 EUR)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.