Virtualiųjų valiutų sąvoka pirmą kartą teisiškai reglamentuota tik prieš ketverius metus Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme. Kriptovaliutų vertę nusako paklausos – pasiūlos principas, todėl kriptovaliutų kaina yra ypač nepastovi ir linkusi greitai augti ar kristi. daugiau...
- Kaip apskaityti kriptovaliutas ir elektroninius pinigus?
- Kada investavimas į šią turto klasę yra apmokestinamas?
- Kaip visa tai atvaizduoti finansinėse ataskaitose?
- Kaip apskaityti kriptovaliutų svyravimus?
Lietuvoje pastebimas spartus kriptovaliutų veikla užsiimančių ir besisteigiančių naujų įmonių skaičiaus augimas. Nuolat augant ir plečiantis virtualiųjų valiutų rinkai, atsirandant naujiems produktams, siekiant valdyti rizikas, 2022-11-01 įsigaliojo Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais sugriežtinti reikalavimai, taikomi virtualiųjų valiutų veiklai:
- Įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 125 000 eurų;
- Reputacijos reikalavimai valdymo ar priežiūros organų narių;
- Draudimas vadovaujantiems darbuotojams tuo pačiu metu atstovauti daugiau nei vienai kriptoįmonei;
- Dalis kriptoįmonių veiklos turės būti vykdoma Lietuvos Respublikoje;
- Prievolė nustatyti kliento tapatybę;
- Ir kiti svarbūs pakeitimai.
Po įsigaliojusių pakeitimų, Lietuvoje veikiantys virtualiųjų valiutų operatoriai, sulaukia daugiau FNTT dėmesio – jau yra paskirtos pirmosios baudos, kurių tikėtina ateityje bus daugiau, kadangi FNTT šiais metais žada skirti ypatingą dėmesį naujoms grėsmėms, susijusioms su virtualiųjų valiutų sektoriumi ir tarptautinėmis, gerai organizuotomis sukčiavimo schemomis, nusikaltimams elektroninėje erdvėje.
Atkreiptinas dėmesys, kad EK yra parengusi taisyklių projektą, pagal kurį kriptoturto paslaugų teikėjai turėtų mokesčių administratoriams teikti ataskaitas apie ES reziduojančių klientų atliktas kriptoturto operacijas (DAC8).
Siekiant nesulaukti kontroliuojančių institucijų dėmesio ir sankcijų privalu tinkamai taikyti teisės normas praktikoje, teisingai vesti apskaitą. Apie tai seminaro metu.
Temos:
- Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apibrėžimas.
- Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų:
- apskaitos politika;
- atsiskaitymų apskaita;
- atspindėjimas finansinėse ataskaitose.
- Skirtingos paskirties kriprovaliutų apskaita ir atskaitomybė:
- kai kriptovaliuta naudojama atsiskaitymui;
- kai kriptovaliuta laikoma investavimo tikslais.
- Kriptovaliutų išgavimas.