Apskaita

Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apskaita

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 4ak. val.
  Kaina: 100 Eur (+ PVM)
Mokymų aprašymas ir temos

Virtualiųjų valiutų sąvoka pirmą kartą teisiškai reglamentuota tik prieš ketverius metus Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme. Kriptovaliutų vertę nusako paklausos – pasiūlos principas, todėl kriptovaliutų kaina yra ypač nepastovi ir linkusi greitai augti ar kristi. daugiau...

Apskaitą tvarkantys asmenys ir auditoriai yra pirmieji pagalbininkai verslui, kurie susiduria su virtualių valiutų bei elektroninių pinigų apskaita ir apmokestinimu.

 • Kaip apskaityti kriptovaliutas ir elektroninius pinigus?
 • Kada investavimas į šią turto klasę yra apmokestinamas?
 • Kaip visa tai atvaizduoti finansinėse ataskaitose?
 • Kaip apskaityti kriptovaliutų svyravimus?

Lietuvoje pastebimas spartus kriptovaliutų veikla užsiimančių ir besisteigiančių naujų įmonių skaičiaus augimas. Nuolat augant ir plečiantis virtualiųjų valiutų rinkai, atsirandant naujiems produktams, siekiant valdyti rizikas, 2022-11-01 įsigaliojo Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais sugriežtinti reikalavimai, taikomi virtualiųjų valiutų veiklai:

 • Įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 125 000 eurų;
 • Reputacijos reikalavimai valdymo ar priežiūros organų narių;
 • Draudimas vadovaujantiems darbuotojams tuo pačiu metu atstovauti daugiau nei vienai kriptoįmonei;
 • Dalis kriptoįmonių veiklos turės būti vykdoma Lietuvos Respublikoje;
 • Prievolė nustatyti kliento tapatybę;
 • Ir kiti svarbūs pakeitimai.

Po įsigaliojusių pakeitimų, Lietuvoje veikiantys virtualiųjų valiutų operatoriai, sulaukia daugiau FNTT dėmesio – jau yra paskirtos pirmosios baudos, kurių tikėtina ateityje bus daugiau, kadangi FNTT šiais metais žada skirti ypatingą dėmesį naujoms grėsmėms, susijusioms su virtualiųjų valiutų sektoriumi ir tarptautinėmis, gerai organizuotomis sukčiavimo schemomis, nusikaltimams elektroninėje erdvėje.

Atkreiptinas dėmesys, kad EK yra parengusi taisyklių projektą, pagal kurį kriptoturto paslaugų teikėjai turėtų mokesčių administratoriams teikti ataskaitas apie ES reziduojančių klientų atliktas kriptoturto operacijas (DAC8).

Siekiant nesulaukti kontroliuojančių institucijų dėmesio ir sankcijų privalu tinkamai taikyti teisės normas praktikoje, teisingai vesti apskaitą. Apie tai seminaro metu.

Temos:

 • Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apibrėžimas.
 • Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų:
  • apskaitos politika;
  • atsiskaitymų apskaita;
  • atspindėjimas finansinėse ataskaitose.
 • Skirtingos paskirties kriprovaliutų apskaita ir atskaitomybė:
  • kai kriptovaliuta naudojama atsiskaitymui;
  • kai kriptovaliuta laikoma investavimo tikslais.
 • Kriptovaliutų išgavimas.
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą ir seminaro dalyvio el. pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.30-10.45 val.

Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-04-25 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-04-25 09:002023-04-25 12:15Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apskaitaMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apskaita Seminaro data: 2023-04-25 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.30-10.45 val. Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
4 akad. val.
Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką. J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.
Registracija
Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apskaita
Mokymų kaina: 100 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 100Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 100 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.