Apskaita

Kasos darbo organizavimas ir i.EKA naujovės

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 4 ak. val.
  Kaina: 110 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-10-24 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-10-24 09:002023-10-24 12:15Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Kasos darbo organizavimas ir i.EKA naujovėsMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Kasos darbo organizavimas ir i.EKA naujovės Seminaro data: 2023-10-24 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.30-10.45 val. Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
4 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Įsigaliojus naujajam Finansinės apskaitos įstatymui, įmonėms buvo suteikta daugiau laisvių – pereita nuo valstybinio reguliavimo tam tikrais dokumentų rengimo, vidaus kontrolės priemonių nustatymo, grynųjų pinigų apskaitos ir kt. klausimais, leidžiant patiems ūkio subjektams pasirinkti ir tai įtvirtinti vidaus tvarkose. Po reformos liko tik nustatytas grynųjų pinigų apskaitos registras. Kokius dokumentus sudaryti grynųjų pinigų įplaukų ir išlaidų – tenka spręsti kiekvienai įmonei ir tai įtvirtinti vidaus tvarkoje.

Vis dėlto pokyčiai tęsiasi – 2023-04-21 VMI prie FM viršininkui priėmus įsakymą Nr. VA-28 pakeistos ir esminės kasos darbo organizavimo nuostatos:

 • Pagal naujos redakcijos Taisykles įtvirtintas kasos aparatų bei Terminalų įregistravimas, išregistravimas bei pastarųjų duomenų keitimas VMI nuotoliniu būdu i.EKA;
 • Naujovė – nustatytais atvejais ne vėliau kaip kitą darbo dieną informacija, nurodyta autonominio kasos aparato techniniame pase privalo būti pateikta i.EKA;
 • Patikslinta iš leidžiamų naudoti kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių Sąrašo išbrauktų kasos aparatų naudojimo tvarka, taip pat nuo 2023-08-23 Sąrašas pasipildė nauju kasos aparato modeliu;
 • Nebėra apibrėžiami subjektai, iš kurių galima įsigyti kasos aparatus, o pastarųjų utilizavimo tvarka nebereguliuojama.

Paminėti pakeitimai – tik dalis tų, kuriuos paranku žinoti savo srities profesionalui. Seminaro metu aptarsime grynųjų pinigų judėjimo įforminimą, įtraukimą į registrus ir vidaus kontrolės priemones grynųjų pinigų apskaitai.

Temos:

 • Kasos aparatų techniniai pakeitimai, susiję su i.EKA. Pasiruošimas duomenų perdavimui mokesčių administratoriui.
 • Grynųjų pinigų apskaitos reglamentavimas LR Finansinės apskaitos įstatyme.
 • Grynųjų pinigų apskaitos dokumentai ir jų rekvizitai:
  • EKA kvitas;
  • Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitai;
  • Kasos pajamų ir išlaidų orderiai;
  • Laisvos formos pinigų apskaitos dokumentai.
 • Atskaitingų asmenų apskaitos reglamentavimas – būtinybė parengti įmonės vidaus tvarką.
 • Grynųjų pinigų apskaitos registras. Jo pildymo tvarka.
 • Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas.
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą ir seminaro dalyvio el. pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 09.00–12.15 val. Registracija 08.30–09.00 val. Pertrauka: 10.30-10.45 val.

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Kasos darbo organizavimas ir i.EKA naujovės
Mokymų kaina: 110 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 110Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 110Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 110 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 110 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.