Mokėti mokesčių tiek, kiek reikia, bet ne daugiau? Skamba patraukliai! Ir tai įmanoma! Tokiu atveju galima dirbti skaidriai ir sąžiningai. Todėl šis seminaras skirtas supažindinti su galimybėmis kaip sutaupyti mokesčių sąskaita, tačiau prisidedant prie bendrojo visuomenės gėrio.

Tam būtina išmanyti tiek finansinės apskaitos, tiek ir mokesčių įstatymų, ar net juridinės veiklos formos pasirinkimo subtilybes. Ar bandėte svarstyti koks veiklos modelis tinkamiausias Jūsų užsiėmimui. Kodėl naudingiau Mažoji bendrija nei Uždaroji akcinė bendrovė?

Kiek odontologijos įmonės vadovas turi žinoti apie apskaitos politikos, vidaus kontrolės pasirinkimo galimybes ir prievoles? Ar rūpi įmonės vadovui – kokia jo valdomos įmonės finansinių ataskaitų kokybė? Juk dažniausiai vadovas ir yra atsakingas už čia paminėtus dalykus, nebent kai kurios funkcijos bus perleistos kitiems atsakingiems asmenims.

Ar odontologijos įmonės vadovas kontroliuoja buhalterį ir kartu ieško geriausių sprendimų? Deja, apskaita dažnai neturi nieko bendro su realybe. Tuomet ir prasideda visos problemos…

Šiame seminare taip pat apžvelgsime odontologų verslo specifiką – kokie požymiai signalizuoja apie galimo šešėlio buvimą, kaip tinkamai susitvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius? Kaip bendradarbiauti su mokesčių administratoriaus pareigūnu tyrimo ar patikrinimo metu?

Analizuosime kiekvieną balanso ir pelno (nuostolių) ataskaitos eilutę vadovui ir finansininkui suprantama kalba ir pasitelksime net finansinės analizės rodiklius, kuriuos naudoja ir mokesčių administratorius. Apžvelgsime ir pelno mokesčio deklaracijos ypatumus bei galimybę ją tikslinti.

Kiekviena įmonė gali rasti geriausią sprendimą ir to nereikėtų atidėlioti.

Temos

 1. Kaip suprasti koks geriausias sprendimas dėl mokesčių ir apskaitos politikos tinka mūsų įmonei? Tinkamai pasirinktos juridinės formos nauda.
 2. Būtinos žinios padeda ieškoti sprendimų – vadovo ir buhalterio „tandemas“.
 3. Ypatingas kontroliuojančių institucijų dėmesys odontologams – kokia viešai pateikiama informacija signalizuoja šešėlį?
 4. Kaip patiems įvertinti, ar Jūsų verslas skaidrus – Balanso ir Pelno (nuostolių) ataskaitos eilučių tarpusavio ryšys.
 5. Nepatikimo mokesčių mokėtojo kriterijai – ar galės būti pritaikyti Jūsų įmonei? Už viską atsakingas vadovas, kol tam tikros pareigos nėra deleguotos darbuotojams.
 6. Neapmokestintų pajamų „ištraukimas iš šešėlio“ – ar „švarus“ Jūsų ir Jūsų įmonės kapitalas? VMI vykdo akcininkų, vadovų ir darbuotojų pajamų kontrolę.
 7. Atsakomybė dėl buhalterinės apskaitos: ar už viską atsakingas vadovas? Turinio viršenybės prieš formą principo taikymas ūkinėms operacijoms.
 8. Išmanioji VMI: kaip ji keičia apskaitos politiką ir įmonės veiklos procesus? Kiek tai kainuoja?
 9. Finansinė apskaita: nuo pirminių dokumentų iki finansinių ataskaitų.
 10. Finansinės apskaitos paprastumas ir skaidrumas – teisingi mokesčiai.
 11. Pelno (nuostolių) ataskaitos sudarymo principai. Kokios grėsmės dėl nepakankamo veiklos pelningumo? Kokie rodikliai signalizuoja apie veiklos šešėlį?
 12. Balanso sudarymo ypatumai ir pavyzdžiai. Vadovo atsakomybė pagal Akcinių bendrovių įstatymą dėl nuosavo kapitalo. Balanso eilučių analizė ir išvados.
 13. Probleminių klausimų sprendimo būdai:
  • dėl grynųjų pinigų apskaitos;
  • dėl atsargų sunaudojimo;
  • dėl darbo užmokesčio.
 14. Audito prievolė.
 15. Finansinės analizės rodikliai, padedantys įvertinti finansines ataskaitas.
 16. Kūrybinės apskaitos aspektai.