Apskaita

Elektromobilių eksploatacijos apskaita viešajame sektoriuje

Natalja Kobzevienė
Registruotis
 • 2 ak. val.
  Kaina: 60 Eur
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-11-09 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-11-09 10:002023-11-09 11:30Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Elektromobilių eksploatacijos apskaita viešajame sektoriujeMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Elektromobilių eksploatacijos apskaita viešajame sektoriuje Seminaro data: 2023-11-09 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Mokymų trukmė: 10.00–11.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
2 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Elektromobilių paklausa didėja dėl Vyriausybės politikos, atsižvelgiant į klimato kaitą. Kitas elektromobilio privalumas – mažesnis įšilimas, mažesnė vibracija ir mažiau triukšmo automobilio salone. Lietuvoje už naujo elektromobilio pirkimą skiriama valstybės dotacija iki 5 tūkst. eurų, tad vis daugiau įstaigų svarsto apie elektromobilių naudojimą. Tačiau dažnu atveju kyla klausimai:

 • Ar tai nėra prabanga?
 • Ar greitai atsipirks investicijos?
 • Kaip pripažinti suvartotą elektrą sąnaudomis?
 • Kaip nustatoma kuro norma elektromobiliui ir kaip tinkamai tai apskaityti?
 • Kaip kompensuoti elektros išlaidas, kai darbovietės elektromobilis ar hibridinė transporto priemonė kraunami namuose?
 • Kaip visa tai atspindi apskaitoje?

Elektromobilių nuvažiuotas atstumas ir maršrutas lengvai nustatomi GPS sekimo sistemomis ir tai gali matyti ne tik įstaigos vadovas, bet ir valstybės kontrolieriai, todėl nelieka poreikio pildyti kelionės lapus, siekiant atskirti išlaidas įstaigos veiklai.

Dar vienas svarbus apskaitos klausimas – kitos išlaidos elektromobilių išlaikymui ir priežiūrai. Elektromobiliai nėra kaip tradicinė transporto priemonė, kai daug kas skaičiuojama pagal nuvažiuotą ridą. Todėl kapitalinio remonto ar dažno poreikio keisti automobilį nėra. Brangesnis automobilis tarnaus ilgesnį laikotarpį ir didesnės investicijos nereiškia, kad tai yra tiesiog prabangios transporto priemonės. Kiekviena įstaiga, prieš naudodama turtą, veikloje privalo aprašyti naudojimo procesą vidiniame norminiame akte.

Apie visa tai išsamiai ir detaliai seminaro metu.

Temos

 • Įstaigos naudojamos transporto priemonės:
 • Priklauso įstaigai,
 • Priklauso kitam juridiniam asmeniui,
 • Priklauso fiziniam asmeniui.
 • Transporto priemonių naudojimas, priežiūra, remontas, draudimas. techninė apžiūra.
 • Transporto priemonės naudojimo intensyvumo poreikis, transporto priemonės, padangų, akumuliatoriaus naudojimo laikotarpio nustatymas.
 • Elektroenergijos poreikio nustatymas, įkrovimo galimybės.
 • Elektroenergijos įkrovimo ir sunaudojimo apskaita, dokumentavimas, kontrolė.
 • Transporto priemonių perdavimas kitam subjektui.
 • Transporto priemonių nurašymas ir likvidavimas.
Papildoma informacija

Kiekvienas mokymų dalyvis gauna mokymų medžiagą ir el. dalyvio pažymėjimą.

Mokymų trukmė: 10.00–11.30 val. Registracija 9.30–10.00 val. 

Mokymus veda
Natalja Kobzevienė
Natalja Kobzevienė – lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Taip pat lektorė teikia praktines konsultacijas apskaitos ir mokesčių klausimais. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.
Registracija
Elektromobilių eksploatacijos apskaita viešajame sektoriuje
Mokymų kaina: 60 Eur
Mokymų kaina: 60Eur
Mokymų kaina: Eur
Taip (kaina su pietumis EUR) Ne (kaina be pietų 60 EUR)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.