Nuo 2021-07-01 iš esmės keitėsi elektroninės prekybos apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčių ir muitais tvarka, įsigaliojo PVM ir Muitinės įstatymo pakeitimai, kurie turi įtakos PVM prievolėms, paslaugų teikimui ir nuotolinei prekybai.

Nuo 2021-07-01 pagal įsakymą „Dėl Apskaitos registrų, susijusių su Europos Sąjungoje vykdomu prekių tiekimu (paslaugų teikimu) neapmokestinamajam asmeniui, naudojant elektroninę sąsają, tvarkymo reikalavimų patvirtinimo Lietuvos fiziniai ir juridiniai asmenys gali nerašyti PVM sąskaitų faktūrų, jei yra įsiregistravę OSS sistemos vartotojais, ir tiekia prekes pagal ES vidaus nuotolinės prekybos schemą.

2021-10-05 įsigaliojo įsakymas dėl Apmokestinamųjų asmenų registravimosi OSS sistemoje pagal tris schemas (ES, ne ES ir importo schemą), kuriame įtvirtintos taisyklės dėl registravimosi šioje sistemoje, PVM deklaracijos OSS sistemoje užpildymo, pateikimo ir PVM sumokėjimo terminų  bei deklaracijos tikslinimo.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei trečiosios šalies elektroninėje parduotuvėje nupirksite dovaną ir ji gavėjui bus atsiųsta tiesiai iš pardavėjo, tokią siuntą apdovanotajam teks ne tik deklaruoti kaip prekę, bet ir susimokėti už ją importo mokesčius.

Nuo 2021-07-01 nustojo galioti PVM lengvata siuntoms iki 22 eurų vertės iš trečiųjų šalių internetinių parduotuvių. Trečiųjų šalių internetinėse parduotuvėse įsigytas prekes ir paslaugas  iki 1000 eurų vertės galima deklaruoti savarankiškai Bendro naudotojo valdymo portalo (BAP). Taip pat, jeigu trečios šalies prekių pardavėjas bus prisijungęs prie vieno langelio principu veikiančios importo sistemos (IOSS), PVM bus sumokamas pirkimo metu, todėl atsiimant prekes, PVM mokėti nebereikės. Pagal IOSS sistemą perkamų prekių vertė turi būti ne didesnė kaip 150 eurų, taip pat negali būti akcizais apmokestinamų prekių. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jeigu prekių vertė siuntoje viršija 150 eurų, apskaičiuojant mokesčius, prekės gali būti apmokestintos muito tarifais.

Temos:

 • ES vidaus nuotolinė prekyba ir OSS Sistema (vieno langelio principas), pasikeitimai nuo 2021-07-01:
  • registravimas PVM mokėtojais tiesiogiai užsienio valstybėje ar per OSS sistemą;
  • PVM atskaita vykdant nuotolinę prekybą;
  • ryškėjančios problemos.
 • Nuotolinė prekyba iš trečiųjų šalių ir IOSS sistema.
 • Prekyba per platformas (Amazon, Ebay).
 • Prekių pervežimas verslo tikslais į kitas ES valstybes. Ar nėra būtina registruotis užsienyje PVM mokėtojais?
 • Lietuvos VMI nuomonė/paaiškinimai dėl PVM taikymo e-prekybai.
 • Aktualūs teismų sprendimai.
 • Klausimai- atsakymai.