Kiti mokymai

Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymas

Edita Vincevičiūtė-Svirskė, Giedrė Kurmilavičienė
Registruotis
 • 6 ak. val.
  Kaina: 120 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-10-11 Countline mokymų klasė, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-10-11 10:002023-10-11 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymasMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymas Seminaro data: 2023-10-11 Seminaro vieta: Countline mokymų klasė, Vilnius Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30–14.45 val. (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltCountline mokymų klasė, VilniusMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
 • 2023-10-11 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-10-11 10:002023-10-11 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymasMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymas Seminaro data: 2023-10-11 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30–14.45 val. (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
6 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Daugelis jau įprato prie GPAIS, tačiau ar perpratote AIVIKS?

Naudojate, importuojate, gaminate chemines medžiagas ir mišinius, išmetate atliekas, bet nesinaudojate šiomis sistemomis – galite sulaukti aplinkosaugos dėmesio, kuris gali kainuoti iki 10 000 eurų. Cheminių medžiagų gaminimo, naudojimo, tvarkymo, importavimo tvarką reglamentuoja gausybė Europos sąjungos ir nacionalinės teisės aktų, todėl veiklą vykdyti laikantis visų teisės aktų reikalavimų nėra paprasta. Dažnu atveju cheminių medžiagų naudojimas veikloje neatsiejamas nuo atliekų susidarymo, todėl aktualiais tampa ir atliekų laikymo bei apskaitos klausimai.

Atkreiptinas dėmesys, kad Europos Komisija pristatė pasiūlymą, kaip atnaujinti Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų. Tikėtina, kad daugiausia susirūpinimo Lietuvai gali kelti reikalavimai surinkti ir sutvarkyti ozono sluoksnį ardančias medžiagas iš izoliavimo putų. Nepaisant to, kad šios pataisos įsigaliotų tik ateityje, kai visos ES narės susitars, tačiau joms reikia pradėti ruoštis iš anksto. Pagrindiniai siūlymai:

 • Siekiant griežčiau kontroliuoti ozono sluoksnį ardančias medžiagas, siūlomos priemonės sumažinti šių medžiagų emisijas.
 • Nustatomas naujas reikalavimas ozono sluoksnį ardančias medžiagas surinkti iš izoliavimo putų renovuojant ar griaunant pastatus ir jas sutvarkyti.
 • Modernizuojama licencijavimo sistema, numatant ją suderinti su Europos vieninga muitinės sistema.
 • Stiprinama reikalavimų įgyvendinimo priežiūra, numatyta stiprinti kovą su neteisėta veikla.
 • Ataskaitų teikimo reikalavimus siūloma taikyti didesniam medžiagų ir veiklos rūšių skaičiui.

Siekiant užtikrinti tinkamą rizikos valdymą, ES nustatyta suderinto klasifikavimo ir ženklinimo procedūra, vadinama CLH.  Gamintojai, importuotojai ir naudotojai privalo taikyti CLH, kai cheminei medžiagai yra nustatyta suderinta klasifikacija ir ženklinimas. Atkreiptinas dėmesys, kad cheminių medžiagų klasifikavimo ir ženklinimo sąrašas yra nuolat atnaujinamas ir papildomas.

Europos cheminių medžiagų agentūra Kandidatinį labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų autorizacijos sąrašą papildė 2 naujais įrašais. Įmonėms gali tekti vykdyti tam tikras teisės aktuose nustatytas prievoles, kurios yra susijusios ne tik su į sąrašą įtrauktomis atskiromis ar mišinių sudėtyje esančiomis medžiagos, bet ir su jų buvimu gaminiuose.

Seminaro metu susipažinsite su cheminių medžiagų ir mišinių apskaitos reikalavimais bei naujausiais teisės aktų pakeitimais šioje srityje, suprasite atliekų susidarymo ir cheminių medžiagų naudojimo ryšį, sužinosite kaip pasiruošti aplinkosauginiam patikrinimui ir aktualius aplinkosauginius reikalavimus.

Temos:

 • Saugos duomenų lapai ir jų struktūra.
 • Cheminių medžiagų ir preparatų suvestinės bei ataskaitos rengimas.
 • Kuo suvestinės skiriasi nuo ataskaitos?
 • Tinkama cheminių medžiagų pakuotės apskaita GPAIS sistemoje.
 • F-dujos ir OAM. Kas tai bei kam aktualu?
 • Organinius tirpiklius naudojančių įrenginių apskaitos ataskaitos rengimo niuansai (LOJ ataskaita).
 • AIVIKS sistema.
 • Koks cheminių medžiagų naudojimo ir atliekų susidarymo ryšys?
 • Pavojingųjų atliekų laikymo reikalavimai.
 • Atliekų susidarymo apskaita GPAIS.
 • Atsakomybės ir pasiruošimas patikrinimams.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktų pakeitimus:

Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30–14.45 val. (pertrauka).

Mokymus veda
Edita Vincevičiūtė-Svirskė
UAB „Biosistema“ aplinkosaugos specialistų grupės vadovė, dirbanti su įvairaus profilio įmonėmis visoje Lietuvoje, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Lektorė, vedanti aplinkosauginius seminarus verslo subjektams visoje Lietuvoje. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.
Giedrė Kurmilavičienė
Ilgametė verslo konsultantė aplinkosaugos klausimais, buvusi UAB „Palink“ aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė, lektorė, vedanti seminarus aplinkosaugos tema. Šiuo metu verslo sektoriuje sukauptą patirtį naudojanti GPAIS tobulinimui.
Registracija
Cheminės medžiagos ir mišiniai – naudojimas ir atliekų susidarymas
Mokymų kaina: 120 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 120 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 120 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.