Mokesčiai ir apskaita

Apskaitos dokumentai ir buhalterių atsakomybė:

kuriuos dokumentus nevertėtų priimti ir įtraukti į apskaitos registrus?

Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 6 ak. val.
  Kaina: 110 Eur (+ PVM)
Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-10-04 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-10-04 10:002023-10-04 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Apskaitos dokumentai ir buhalterių atsakomybė:MB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Apskaitos dokumentai ir buhalterių atsakomybė: Seminaro data: 2023-10-04 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 09.30–10.00 val. Pertrauka: 12:00-13:00 val. (pietūs), 14:30-14:45 val. (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
6 akad. val.
Mokymų aprašymas ir temos

Įsigaliojus naujos redakcijos FAĮ, vadovo atsakomybė ir teisė – pasirinkti apskaitą tvarkantį asmenį. Atrodytų, visoms įmonėms reikia aukščiausią kvalifikaciją turinčių profesionalų – juk apskaita – tai įmonės saugumo garantas, o finansai –įmonės „kraujas“. Deja, ne visų vadovų pasirinkimai šiuo klausimu yra geri. Dėl tos priežasties tenka susidurti su aplaidžios apskaitos atvejais – kai užfiksuoti neaiškūs ir netikslūs buhalterinių sąskaitų likučiai, nesutampa skolų sumos su pirkėjais ir tiekėjais. Taip pat praktikoje gana dažnai pasitaikę atvejų, kuomet vadovai yra linkę slėpti pajamas, nemokėti visų priklausančių mokesčių.

Pastaruoju metu vis pasigirsta nauji skandalai – tai apskaitos kvitai nepristatyti, tai netinkamos ūkinės operacijos užregistruotos apskaitoje. Ar apskaitą tvarkantys asmenys “nebemoka” dirbti? O gal čia slypi gilesnės problemos – vadinama „paprotinė teisė“, kai tiesiog nesilaikoma teisės aktų reikalavimų ir apskaita tvarkoma principu „visi taip daro“.

Iš tiesų apskaitą tvarkantis asmuo gali stipriai nukentėti, jeigu jis nesilaikys teisės aktų reikalavimų ir apskaitą tvarkys „kaip nurodė vadovas“. Gal vadovas ir daro spaudimą – neklausysi mano nurodymų – būsi atleistas? Bet ar verta rizikuoti savo reputacija ir laisve, jeigu būtų atliktas mokesčių administratoriaus ar dar blogiau – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos patikrinimas. 

2023-06-01 įsigaliojo BK pakeitimai, kuriais įtvirtinta baudžiamoji atsakomybė už įstatymų nustatytą laiką buhalterinės apskaitos dokumentų nesaugojimą ir jų netvarkymą bei įtvirtintas alternatyvus nusikalstamos veikos pasekmių požymis — didelė turtinė žala. Pakeitimais taip pat atskirtos veikos pagal kaltės formą,  t. y. BK 223 str. inkriminuojamas tada, kai jame numatytos veikos padarytos dėl neatsargumo, o jei veikos tyčinės, taikomas BK 222 str. Tai aktualu tais atvejais, kai įstatymų nustatyta tvarka nustatytą laiką nebus išsaugomi finansinės apskaitos dokumentai, taip pat kai buhalterinė apskaita buvo netvarkoma arba neorganizuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

 • Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?
 • Kokius veiksmus turi atlikti vadovas, o vėliau – su kokiais iššūkiais susiduria apskaitą tvarkantis asmuo?
 • Už kokius pažeidimus ir nusikalstamas veikas galima tapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?
 • Kokia susiformavusi teismų praktika, nustačius aplaidžią ir apgaulingą apskaitą?

Šiame seminare aptarsime vadovo ir apskaitą tvarkančio asmens atsakomybę ir reikalavimus finansinei apskaitai. Diskutuosime jautriais ir aktualiais klausimais. Ir taps aišku – kada klausyti vadovo nurodymų, o kada jau laikas atsisveikinti su nesąžiningai ir agresyviai besielgiančiu vadovu. Ir kokia vadovo atsakomybė už netinkamą finansinės apskaitos tvarkymą.

Temos:

1 dalis. Auditorė – Jurgita Navikienė (10:00-14:00 val.)

 • Apskaitą tvarkantis asmuo atsakingas, kad į finansinę apskaitą būtų įtraukti tik juridinę galią turintys dokumentai.
 • Ką daryti, kai vadovas primygtinai reikalauja apskaityti neturinčias juridinės galios ūkines operacijas?
 • Apskaitos dokumento, sampratos ir apibrėžties keitimas:
  • Reglamentuoti apskaitos dokumentai;
  • Nereglamentuoti apskaitos dokumentai;
  • Apskaitos dokumentų informacija (rekvizitai);
  • Apskaitos dokumentų parengimas, pateikimo formos ir registravimas finansinėje apskaitoje;
  • Klaidų taisymas ir dokumentų atkūrimas, saugojimas.
 • Ūkinių operacijų pagrindimas ir jų duomenų registravimas.
 • Privalomi ir laisvai pasirenkami apskaitos registrai:
  • Didžioji knyga;
  • Reikalavimai apskaitos registrų įrašams;
  • Registrų pasirašymas ir klaidų taisymas.
 • Inventorizacija: privaloma ir laisvai pasirenkama kaip kontrolės priemonė.

2 dalis. Advokatas - Aurimas Banys (14:00-15:45 val.)

 • Vadovo atsakomybė dėl apskaitą tvarkančio asmens parinkimo.
 • Apskaitą tvarkančio asmens atsakomybė dėl pirminių apskaitos dokumentų ir finansinės apskaitos kokybės.
 • Kas yra aplaidi ir apgaulinga apskaita teismų praktikoje ir kuo jos skiriasi?

 

Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą ir  seminaro dalyvio el. pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 09.30–10.00 val. Pertrauka: 12:00-13:00 val. (pietūs), 14:30-14:45 val. (pertrauka).

Mokymus veda
Jurgita Navikienė
Jurgita Navikienė – auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė: Profesinė veikla:  UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė. 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija). ŠPPAR viceprezidentė. Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė. „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė. Verslumo skatinimas:  Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.  Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.  Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.  Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus. Švietimas ir konsultavimas:  Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.  Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).
Registracija
Apskaitos dokumentai ir buhalterių atsakomybė: kuriuos dokumentus nevertėtų priimti ir įtraukti į apskaitos registrus?
Mokymų kaina: 110 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 110Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 110 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.