- 2023-12-06 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
Įsigaliojus naujos redakcijos FAĮ, vadovo atsakomybė ir teisė – pasirinkti apskaitą tvarkantį asmenį. Atrodytų, visoms įmonėms reikia aukščiausią kvalifikaciją turinčių profesionalų – juk apskaita – tai įmonės saugumo garantas, o finansai –įmonės „kraujas“. Deja, ne visų vadovų pasirinkimai šiuo klausimu yra geri. Dėl tos priežasties tenka susidurti su aplaidžios apskaitos atvejais – kai užfiksuoti neaiškūs ir netikslūs buhalterinių sąskaitų likučiai, nesutampa skolų sumos su pirkėjais ir tiekėjais. Taip pat praktikoje gana dažnai pasitaikę atvejų, kuomet vadovai yra linkę slėpti pajamas, nemokėti visų priklausančių mokesčių.
Vadinasi, jeigu apskaitą tvarkantis asmuo bus parinktas netinkamai, už neteisingai sutvarkytą apskaitą atsakomybė teks pačiam vadovui. Jeigu vadovas galės įrodyti, kad apskaitą tvarkančio asmens pasirinkimas buvo tinkamas, tada už nekvalifikuotai atliktą darbą teks atsakyti pačiam finansininkui. Nors įmonės vadovas atsakingas už visų įmonės procesų valdymą, koordinavimą, darbų delegavimą ir kt., tačiau dalį kontrolės funkcijų vis tik derėtų pasilikti ir savo kompetencijai. Juolab, kad jau kurį laiką galioja administracinių nusižengimų ir baudžiamojo kodekso pakeitimai, kuriais atsakomybė galima ne tik už aplaidžios ir apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymą, bet ir už organizavimą.
2023-06-01 įsigaliojo BK pakeitimai, kuriais įtvirtinta baudžiamoji atsakomybė už įstatymų nustatytą laiką buhalterinės apskaitos dokumentų nesaugojimą ir jų netvarkymą bei įtvirtintas alternatyvus nusikalstamos veikos pasekmių požymis — didelė turtinė žala. Pakeitimais taip pat atskirtos veikos pagal kaltės formą, t. y. BK 223 str. inkriminuojamas tada, kai jame numatytos veikos padarytos dėl neatsargumo, o jei veikos tyčinės, taikomas BK 222 str. Tai aktualu tais atvejais, kai įstatymų nustatyta tvarka nustatytą laiką nebus išsaugomi finansinės apskaitos dokumentai, taip pat kai buhalterinė apskaita buvo netvarkoma arba neorganizuojama teisės aktų nustatyta tvarka.
Seminaro metu bus analizuojami dažniausiai praktikoje pasitaikantys aplaidžios ir apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymo požymiai. Lektoriai atskleis finansinę apskaitą tvarkantiems asmenims galimas rizikas ir jų suvaldymo būdus, o taip pat apžvelgs pagrindines prielaidas finansininko teisinei atsakomybei kilti už netinkamą finansinės apskaitos tvarkymą.
Nuo 2023-05-01 įsigaliojo MAĮ pakeitimai, kuriais suvienodintas fizinių ir juridinių asmenų, individualia veikla užsiimančių fizinių asmenų įtraukimas į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą. Tai ne tik apriboja galimybę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, bet ir suteikia VMI galimybę tikrinti už ilgesnį laikotarpį
Seminaras skirtas taip pat aptarti efektyvumo klausimą buhalterinėje apskaitoje, konkrečiai, kaip identifikuoti ir valdyti privalomas ir perteklines ūkines operacijas, siekiant optimizuoti veiklą, o, kad operacijos nebūtų perteklinės ir aiškiai aprašytos, svarbu turėti patvirtintas įmonės vidaus tvarkas ir apskaitos politiką. Taupant laiką – pasinaudokite mūsų parengtais tvarkų šablonais ir apskaitos politikos programa.
Temos:
1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (09.30-12.00 val.)
2 dalis. Advokatas dr. Gytis Kuncevičius (13.00-15.30 val.)
Dovana!
Kiekvienas seminaro dalyvis dovanų gauna Excel įrankį „Rizikų detektorius: kaip netapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?“ (vertė – 40 Eur), kurio pagalba galėsite įsivertinti rizikas dėl galimybės būti įtrauktiems į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą.
Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:
Papildoma informacija
|
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Seminaro trukmė: 09.30–15.30 val. Registracija 09.00–09.30 val. Pertraukos: 10.30-10.45 (pertrauka), 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 val. (pertrauka).
Mokymus veda
|
Registracija
|