Apskaita

Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo

pagal Baudžiamąjį kodeksą?

Giedrius Danėlius, Jurgita Navikienė
Registruotis
 • 6ak. val.
  Kaina: 120 Eur (+ PVM)
Mokymų aprašymas ir temos

Įsigaliojus naujos redakcijos FAĮ, vadovo atsakomybė ir teisė – pasirinkti apskaitą tvarkantį asmenį. Atrodytų, visoms įmonėms reikia aukščiausią kvalifikaciją turinčių profesionalų – juk apskaita – tai įmonės saugumo garantas, o finansai –įmonės „kraujas“. Deja, ne daugiau...

visų vadovų pasirinkimai šiuo klausimu yra geri. Dėl tos priežasties tenka susidurti su aplaidžios apskaitos atvejais – kai užfiksuoti neaiškūs ir netikslūs buhalterinių sąskaitų likučiai, nesutampa skolų sumos su pirkėjais ir tiekėjais. Taip pat praktikoje gana dažnai pasitaikę atvejų, kuomet vadovai yra linkę slėpti pajamas, nemokėti visų priklausančių mokesčių.

Vadinasi, jeigu apskaitą tvarkantis asmuo bus parinktas netinkamai, už neteisingai sutvarkytą apskaitą atsakomybė teks pačiam vadovui. Jeigu vadovas galės įrodyti, kad apskaitą tvarkančio asmens pasirinkimas buvo tinkamas, tada už nekvalifikuotai atliktą darbą teks atsakyti pačiam finansininkui. Nors įmonės vadovas atsakingas už visų įmonės procesų valdymą, koordinavimą, darbų delegavimą ir kt., tačiau dalį kontrolės funkcijų vis tik derėtų pasilikti ir savo kompetencijai. Juolab, kad jau kurį laiką galioja  administracinių nusižengimų ir baudžiamojo kodekso pakeitimai, kuriais atsakomybė galima ne tik už aplaidžios ir apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymą, bet ir už organizavimą.

Nuo 2023-05-01 įsigalios MAĮ pakeitimai, kuriais suvienodinamas fizinių ir juridinių asmenų, individualia veikla užsiimančių fizinių asmenų įtraukimas į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą. Tai ne tik apribojama dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, bet ir suteikia VMI galimybę tikrinti net už penkerių metų laikotarpį.

 • Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?
 • Kokius veiksmus turi atlikti vadovas, o vėliau – su kokiais iššūkiais susiduria apskaitą tvarkantis asmuo?
 • Už kokius pažeidimus ir nusikalstamas veikas galima tapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?
 • Kokia susiformavusi teismų praktika, nustačius aplaidžią ir apgaulingą apskaitą?

Globaliai ir detaliai, aptariant būtiniausias procedūras bei jų dokumentavimą – seminaro metu.

Temos:

1 dalis. Advokatas Giedrius Danėlius (10.00-11.30 val.)

 • Baudžiamoji atsakomybė už apgaulingą ir aplaidų apskaitos tvarkymą: naujausia teismų praktika, kokiais atvejais ir už kokius veiksmus gali būti taikoma?

2 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (11.30-15.45 val.)

 • Vadovas atsakingas už informacijos ir dokumentų pateikimą apskaitą tvarkančiam asmeniui. Kodėl ir kaip dingsta dokumentai?
 • „Dviguba buhalterija“ arba šešėlis – kokie rodikliai signalizuoja jo buvimą?
 • Nepatikimas mokesčių mokėtojas – gali tapti kiekvienas, net ir padaręs klaidų.
 • Apleistos ar apgaulingos apskaitos sutvarkymas:
  • Sąskaitų likučių fiksavimas ir neatitikimų masto nustatymas. Dokumentavimas.
  • Koregavimų strategija ir procedūros. Retrospektyvinis ir perspektyvinis klaidų taisymo būdai ir jų įtaka mokesčių deklaracijų tikslinimui.
  • Tinkamos apskaitos politikos pasirinkimo galimybės. Finansinės apskaitos ir mokesčių apskaičiavimo derinimo principai.
  • Ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo tvarkos kūrimas bei ir atnaujinimas.
 • Finansinių ataskaitų rinkinio, sutvarkius „apleistą“ apskaitą ar ištaisius klaidas, parengimo ypatumai.
Papildoma informacija

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 09.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 (pertrauka).

Data ir vieta
Seminaras vyks
 • 2023-05-04 Countline mokymų klasė, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-05-04 10:002023-05-04 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimoMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo Seminaro data: 2023-05-04 Seminaro vieta: Countline mokymų klasė, Vilnius Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 09.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltCountline mokymų klasė, VilniusMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
 • 2023-05-04 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2023-05-04 10:002023-05-04 15:45Europe/VilniusBuhalterių mokymai seminaras: Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimoMB „Buhalterių mokymai“ laukia Jūsų seminare: Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo Seminaro data: 2023-05-04 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 09.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30-14.45 (pertrauka). Iki susitikimo! MB „Buhalterių mokymai“ Tel. 8 678 82847 info@buhalteriumokymai.ltDalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje LietuvojeMB „Buhalterių mokymai“info@buhalteriumokymai.lt)
Trukmė:
6 akad. val.
Mokymus veda
Giedrius Danėlius
Giedrius vadovauja nusikaltimų versle ir atitikties grupei. Daugiau nei 25 metus gilinasi į baudžiamosios teisės ir proceso subtilybes, užsiėmė nuolatine teisine praktika Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Teisinio darbo patirtį kaupė dirbdamas trijų apygardų prokuratūrose ir vadovaudamas vieno didžiausių Lietuvos miesto apylinkės ir apygardos prokuratūroms, taip pat vadovavo vienos didžiausių Lietuvos įmonių grupės atitikties reikalams. Teisės magistro laipsnį įgijo Vilniaus universitete. Svarbiausi profesiniai pasiekimai dirbant advokatu: sėkminga prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės gynyba dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, sėkmingas buvusio miesto mero gynimas teisme byloje dėl kaltinimų prekyba poveikiu, sėkmingas verslo atstovo gynimas didelio rezonanso byloje dėl kaltinimų trims politinėms partijoms, parlamento nariams dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu; sėkmingas gydymo įstaigos vadovo gynimas dėl kaltinimų piktnaudžiavimo tarnyba ir kiti. Giedrius vadovauja Lietuvos advokatūros Baudžiamosios ir baudžiamojo proceso teisės komitetui, skaito pranešimus antikorupcijos, atitikties, pranešėjų apsaugos klausimais.
Jurgita Navikienė
Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką. J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.
Registracija
Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą?
Mokymų kaina: 120 Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Mokymų kaina: 120Eur (+ PVM)
Taip (kaina su pietumis 120 EUR + PVM) Ne (kaina be pietų 120 EUR + PVM)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo gimimo datą tokiu formatu: yyyymmdd (Be taškų!).
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
* Privalomi laukai
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Buhalterių mokymai“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.